כלי כתיבה

אין ספק שבשנים האחרונות יש יותר ויותר מודעות לבריאות ולאורח חיים בריא. ולמעשה, ניכר כי כתיבה עשויה להשפיע לטובה על הבריאות הנפשית, ולו בשל העובדה שהיא מאפשרת לשחרר מתחים וחרדות. מדוע כתיבה כל כך מומלצת, וכיצד היא עשויה לסייע לכם? ריכזנו בעבורכם מידע חשוב במאמר שלפניכם.

איך כתיבה יכולה להשפיע על בריאות הגוף והנפש?

לסיפורים יש לא מעט יתרונות, ומעבר לעובדה שהם עוזרים לזיכרון, הם גם מאפשרים לנו לסדר את המידע בראש, ויוצרים עבורנו התחלה, אמצע וסוף. מלבד זאת, לסיפורים רבים יש מוסר השכל, מעין לקח שמלמד אותנו שיעור חשוב לחיים. אחת הדרכים להתמודדות עם קשיים יכולה להיעשות באמצעות הכתיבה, משום שכתיבת סיפור מאפשרת להגיע לפתרון או לספק נקודת מבט נוספת על הסיטואציה.

מכאן, ניכר כי הכתיבה עשויה לסייע, ועל כן, היעזרו בכלי כתיבה מגוונים על מנת לכתוב את החוויות שלכם, כך תוכלו לעכל את החוויה שחוויתם, ולנסות להבין כיצד להתמודד עמן על הצד הטוב ביותר. אין צורך להשקיע בכך זמן רב, אלא שניתן להשקיע ברבע שעה ביום, ולכתוב על דברים שמטרידים אתכם, רגשות שהרגשתם במהלך היום או חוויות מיוחדות ושונות שחוויתם.

כלי כתיבה

האם אפשר לכתוב על חוויות מהעבר?

בהחלט כן, רק קחו בחשבון שלעיתים זה לא קל להתמודד עם השדים שלנו או עם חוויות לא נעימות שחווינו והעדפנו לשכוח. יכול מאוד להיות שבמהלך הכתיבה הרגשות יציפו אתכם, אך רוב הסיכויים שאחרי הכתיבה, תרגישו הרבה יותר טוב. לפי מחקר שנערך בחו"ל, ישנם משתתפים ששיפרו לא רק את הבריאות הנפשית שלהם, אלא גם את המערכת החיסונית, משום שהתמודדו עם הטראומות והחוויות השליליות שלהם, ולא הדחיקו תחושות קשות או מעציבות. השחרור של התחושות השליליות מאפשר להיפתח לרגשות חדשים, חיוביים יותר.

שנסכם?

למעשה הכתיבה מאפשרת לשחרר מתחים וחרדות, והיא מאפשרת לנו לסדר את כל המחשבות שלנו על נייר – מה שעשוי להבהיר לא מעט דברים מעורפלים (או כאלה שחשבנו שהם מעורפלים). כמו כן, אנחנו מאפשרים לעצמנו להתמודד עם הקשיים באמצעות הכתיבה, ובכך פותחים את הנפש לתחושות חדשות ומפנים מקום לרגשות חיוביים.

מומלץ לרכוש מחברת ייעודית, ולכתוב בה מידי יום על התחושות שלכם. עשו לכם מעין הרגל של רבע שעה ביום, רצוי בסוף היום לפני השינה, ונסו לראות כיצד זה משפיע עליכם. בתום הכתיבה, קראו את הסיפורים שכתבתם – ייתכן ותגלו על עצמכם דברים חדשים, או שאפילו הפתרון יתחיל להתבהר בפניכם. כמו כן, כדאי ורצוי לכתוב לא רק על רגשות שליליים, אלא גם על רגשות חיוביים ותחושות וחוויות יום יומיות.

בהצלחה!