בוודאי תתפלאו לשמוע כי מעבר להנאה של שתיית כוס קפה, יש לכך השלכות בריאותיות לא קטנות. במדריך מיוחד זה נציג לכם את סוגי הקפה – מהבריא ביותר עד לקפה שפחות מומלץ לשתות באופן קבוע. לגזור, ולשמור.

חובבי קפה? המדריך הבא הוא בשבילכם

אחת הסיטואציות האהובות ביותר על רובנו היא ללא ספק הרגע שבו אנחנו יושבים בנחת ושותים כוס קפה. חלקנו, לא מסתפקים רק בכוס קפה אחת אלא מעדיפים לשתות שתיים ולפעמיים גם שמונה כוסות קפה ביום אחד. מאז החלו לשווק את מכונות הקפה, אין ספק כי חווית השתייה שלנו הפכה לאיכותית יותר, וכיום כל אחד יכול להקים בית קפה קטן אצלו בבית. מומלץ לבחון את סקירה של מכונות אספרסו באתרmylist , כך שתוכלו לבחור את המכונה המושלמת. בשלב הבא, הגיע הזמן לבחור את סוגי הקפה המומלצים, כך שתוכלו לשתות קפה בהנאה – אך עם הבנה לגבי ההשלכות הבריאותיות של כל סוג קפה, לטובת בחירה נכונה (ובריאה):

קפה בוץ

הקפה הבריא ביותר מבין כל סוגי הקפה הוא קפה שחור. הקפה הטורקי לדוגמא שנחשב לקפה השחור הנמכר בישראל  עובר תהליך ייבוש והקפאה ללא שימוש בחומרים משמרים, ולכן הוא נחשב לבריא ואף יכול לסייע לצורך הפחתה במשקל. עם זאת, יש לשתות קפה שחור במתינות – עד שלוש כוסות ביום. מחקרים מצאו כי לריכוז הגבוה של הקפאין בקפה השחור יש יכולת לשפר את הזיכרון ואף לתרום לרמת עוררות גבוהה, ולכן מדובר בקפה מומלץ במיוחד.

מדריך מיוחד- איזה קפה הכי בריא

קפה נמס

קפה נמס מכיל כ 100 מ"ג של קפאין, ולכן הוא נחשב לקפה בריא באופן יחסי. למעשה, שתייה של קפה נמס מומלצת בעבור אנשים אשר סובלים מכולסטרול גבוה, אולם מומלץ לשתות אותו עד לשעות הצהריים המאוחרות – בשל העוררות המוגברות אותו הוא מעניק, למשך שעות רבות.

קפה נטול קפאין

מומלץ בעבור אנשים אשר סובלים מרמת גלוקוז גבוהה, וזאת בשל העובדה כי מדובר בקפה אותו מכינים באמצעות פולי קפה ירוקים המכילים חומצה כלורוגנית. מדובר בקפה מצוין גם בעבור אנשים הסובלים מסכרת או רמות גלוקוז גבוהות, אולם הוא אינו מעורר כלל ולכן יש לקחת בחשבון כי אם אתם מעוניינים לקבל "בוסט" של עוררות, עדיף לבחור בקפה שחור.

לסיכום, המגוון הרחב של סוגי הקפה מאפשרים כיום לכל אחד למצוא את ההתאמה המדויקת לו, בהתאם לצרכים ולערכים בריאותיים. שימו לב כי במידה ואתם מחליטים לרכוש מכונת קפה, השתמשו בקפסולות איכותיות של חברה מוכרת וכי אתם מקבלים אחריות מלאה בגין הרכישה. דרך הסקירה אותה הצגנו לכם תוכלו לשנות את ההרגלים שלכם, ולספק לעצמכם את המענה המושלם בעבור כוס קפה, בין אם מדובר בכוס הקפה של הבוקר או לאחר סיום יום העבודה.