פריטי בלרינס

כפות הרגליים נושאות את מרבית משקל גופנו. בשל כך, שמירה וטיפוח של על כפות הרגליים הוא עניין חיוני – הן מבחינת היבט אסתטי והן מבחינת היבט בריאותי. במדריך זה נציג 6 טיפים מנצחים, כך שתוכלו לסגל לעצמכם שגרה בריאה של טיפוח והזנה של כף הרגל. מוכנים? בואו נתחיל!

טיפוח ושמירה על כפות הרגליים: כך תעשו זאת בצורה פשוטה וקלה

הזנחה של כפות הרגליים גורמת ליובש, פטרת ולעיתים גם לכאבים עזים המקרינים לאזור הגב והכתפיים. למעשה, טיפוח כפות הרגליים באופן קבוע הוא הרגל חיוני ובריאותי מהמעלה הראשונה, בשל העומס המוטל על כף הרגל ברוב שעות היום, ובעיקר בתקופת החורף. בכדי שתוכלו להימנע מפגישות אצל הפדיקוריסטית כמו גם ביקורים תכופים אצל אורתופד, להלן 6 טיפים מנצחים לצורך שמירה על כפות רגליים מטופחות ובריאות:

רכישה של נעליים איכותיות

הנעליים משפיעות באופן משמעותי על בריאות כף הרגל, ולכן רכישה של נעל אשר עשויה מחומרי גלם איכותיים כפי שניתן למצוא בסניפים של פריטי בלרינס, מהווים דרך מצוינת לשמירה על כפות הרגליים. מדובר בנעליים אורטופדית המעניקות תמיכה לכף הרגל, כמו גם חומרי גלם שמאפשרים לכף הרגל לנשום – חלק חיוני משמירה על כפות הרגליים.

שמירה על כפות הרגליים

הצטברות של לחות בכפות הרגליים גורמת להופעה של פטריות. בכדי למנוע זאת, מומלץ לייבש היטב את כפות הרגליים לאחר המקלחת, כמו גם לאחר אימון או כל פעילות מחוץ לבית כאשר אתם נועלים נעליים סגורות עם גרביים.

גזירה נכונה של הציפורן

אחת הטעויות הנפוצות בתהליך של טיפוח כפות הרגליים נוגע לגזירה לא נכונה של הציפורן, לרוב בצורה מעוגלת או קצרה מדי. כאשר הציפורן קצרה מדי זה עלול להוביל לציפורן חודרנית בשל צמיחה לא נכונה, ולכן גזרו את הציפורניים בצורה אלכסונית וישירה.

השרייה של כפות הרגליים

פעם בשבוע השרו את כפות הרגליים במים חמימים למשך 20 דקות. לאחר מכן, השתמשו בקרם לחות ייעודי בעבור כפות הרגליים, לצורך מתן לחות לאזורים יבשים כמו עקב כף הרגל. בכדי להסיר את עודפי העור היבשים, השתמשו בעדינות באבן ספוג.

עיסוי

עיסוי של מספר דקות לכפות הרגליים יכול לעשות פלאים, לצורך שיפור זרימת הדם לאזור והפחתה של רמת הלחץ והעומס המופעל על האזור באופן קבוע.

טיפול אצל פדיקוריסטית אחת לתקופה

בכדי שתוכלו לשמור על כף הרגל, מומלץ לתאם אחת לתקופה פגישה אצל פדיקוריסטית לצורך ניקוי יסודי של האזור כמו גם טיפוח באמצעות תכשירים ייעודים. באמצעות פדיקוריסטית מקצועית ניתן לטפל ביבלות ובפצעים, כאשר כל הזנחה של האזור עלולה להוביל לכאבים עזים – ולכן אל תזניחו את האזור והיעזרו באנשי מקצוע לצורך יצירת שיפור בכף הרגל.