העיסוק בספורט באשר הוא, כרוך כמעט תמיד בשימוש בלא מעט ציוד ספורט, ביגוד מיוחד, מתקנים שונים ושלל אביזרי עזר. אחד ה"גאדג’טים" המעניינים ביותר בתחום זה בשנים האחרונות הוא שעון הספורט ואחד השמות החמים בתחום זה, הוא גרמין. כיצד מכשירים אלה יכולים לשנות את האימון שלכם ולקחת אותו לרמה הבאה?

מאמן צמוד על פרק היד

שעון חכם של גרמין, הוא בפורמט של שעון רגיל, אך הוא בפועל מעין מחשב נייד רב אפשרויות. גרמין עצמה היא חברה ותיקה וידועה מאוד, עם התמחות בתחום מכשירי ה-GPS וגם שעוני הספורט. אם הייתם רוצים להתאמן תמיד עם מאמן אישי צמוד, שעון חכם יכול לעזור לכם בכך, גם אם אין לכם את התקציב למאמן אישי בכל אימון. בכך, שעוני גרמין המומלצים, עשויים לשדרג את אופן האימונים שלכם ולשנות אותו מהיסוד. הם מאפשרים למדוד זמנים, להגדיר תוכניות אימון שונות ועוד, כפי שמייד נרחיב. אלה הם שעונים נאים עם צג מגע ותמיכה בעברית, אשר יכולים גם לעבוד מול הסמארטפון שלכם. למשל לשם קבלת התראות שונות בסמארטפון.

מוזיקת רקע

אחת היכולות הפשוטות, אך עדיין שימושיות מאוד, היא השמעת מוזיקת רקע. תוכלו בקלות להשיג זאת, בין אם זה בהקשבה באמצעות השעון לשידורי תחנת הרדיו גלגלצ או בהקשבה לקבצי מוזיקה. מאחר שמידע קולי נשמר בצורה מאוד חסכונית במקום, מכשירים אלה יכולים לאחסן כמות עצומה של חומרים כאלה. כמובן, אפשר לשמוע גם כל דבר קולי אחר, כגון פודקאסטים או חדשות ברדיו.

 

 

מודדים ומסייעים לתכנן

שעוני גרמין כוללים חיישני דופק, רמת חמצן בדם, BMI, דופק במנוחה, מודד צעדים ועוד. בעזרתם, הם מסוגלים לאסוף מידע שמסייע ביישום תוכניות אימון שונות. תוכניות האימון הן כמובן במידה רבה תלויות זמן ונוח יותר לבצע אותן, כאשר היבט הזמנים מנוהל בצורה נוחה ויעילה. למשל במסגרת אימון High-intensity interval training. שעוני גרמין מסוגלים גם לבצע עבורכם חישובים מעניינים שונים. למשל, הערכת מצבכם הבריאותי הכללי, חישוב "הגיל הביולוגי" של גופכם ואפילו ניתוח דפוסי השינה שלכם. מה לדפוסי שינה ולספורט? שינה היא היבט בריאותי משלים חשוב מאוד של כושר גופני. חלק מהשעונים כוללים מפות ומצפן מובנה ואפילו GPS, אשר מסייעים לניווט בביצוע ספורט בחוץ.

תכונות נוספות מעניינות

עוד כמה יכולות מעניינות מתוך רבות שמכשירים אלה מציעים, הן

לסיכום

טווח המחירים של מוצרים אלה רחב מאוד (סדר גודל של 1,000 עד 8,000 ש"ח). בכך, הוא מאפשר לכל אחד לבחור את השעון שמתאים לו ביותר. איזה שעון גרמין שלא תבחרו, יהיה המפתח לשינוי והזנקת האימונים שלכם קדימה!