אורך חיים יושבני, תרבות 'אינסטנט', אוכל מעובד, מגורים בערים סואנות ושלל אלמנטים ותנאי מחייה – כולם הופכים את החיים שלנו לפחות בריאים, בזמן שהיעדר פעילות גופנית בחיי היום יום עלולה להוביל לכאבי גב, כאבי שכמות, דלקות גידים, מיגרנות, כמו גם ניוון מסוים של איברי הגוף.

עם זאת החדשות הטובות הן כי בישראל בכל שנה עולה אחוז האנשים שעוסקים בפעילות גופנית ובכך משפרים את אורח חייהם, שומרים על הבריאות, מגמישים את הגוף ובונים מסת שריר.

מד צעדים

אחת הדרכים לדעת האם אנו מנהלים אורח חיים בריא ופעיל, הינה באמצעות שימוש במד צעדים, בזמן שמד צעדים טוב ימדוד וידווח אודות פעילות פיזית, גם במקום העבודה וגם בעת ביצוע שלל פעילויות ספורטיביות לשיפור אורח החיים.

אז מדוע כדאי להשתמש במד צעדים ומה צריך לדעת על הטכנולוגיה הייחודית שתשמור עלינו פעילים? הכל בהמשך!

מד צעדים לספורט – מה זה אומר?

מד צעדים לספורט נועד עבור אנשים שעוסקים בפעילות גופנית, תוך שכיום ישנו מגוון רחב של סוגי מדי צעדים שרובם נועדו על מנת לאמוד את כמות הצעדים בזמן כושר או אפילו בחיי היום יום ובמהלך העבודה השוטפת. חשוב לדעת כי מלבד מד צעדים לספורט, ישנם גם מכשירים או אפליקציות שמודדות פעילות גופנית ומדדים שונים לרבות דופק, כמו גם ישנם מדי צעדים שיכולים לזהות את הפעילות הגופנית המבוצעת (ריצה, הליכה, שחיה וכו').

מד צעדים מכיל טכנולוגיה מתקדמת אשר מודדת את הפעילות הגופנית שלנו במהלך היום והוא עונה על הצורך העיקרי להבין מהי כמות הצעדים שצעדנו ביום, כמה קילומטרים עברנו בזמן העבודה או בזמן ריצה והליכה ממקום למקום.

המכשיר או האפליקציה למדידת צעדים יסייעו לנו להבין עד כמה אנחנו פעילים ולשמור עלינו בכושר במידה והחלטנו לשפר את פעילות הגוף. חשוב לציין שכמות הצעדים המומלצת לאדם ממוצע היא 10,000 צעדים ביום – דבר שיסייעו לשמור על אורח חיים בריא ונכון.

הסיבות העיקריות לשימוש במד צעדים

קבלת תמונה מלאה וכנה

מד צעדים יקנה לכם תמונה מלאה אודות אורח החיים שלכם ורמת הפעילות שאתם מבצעים בחיי היום יום.

 שינוי דפוסי התנהגות

מי שמנהל אורח חיים שרובו מתנהל בישיבה, יוכל לשנות את הרגליו על ידי העלאת רמת הפעילות הגופנית בחייו. לדוגמא: שימוש במדרגות ולא במעלית בזמן העבודה או אפילו הליכה הביתה במקום שימוש במכונית. יש לא מעט דרכים להעלות את כמות הצעדים היומית, הן באופן ממוקד והן באופן אגבי.

כניסה לכושר גופני

מד צעדים לספורט יסייע לרבים לאמוד את הפעילות הספורטיבית שהם ביצעו ובכך לשמור על רמה מסוימת של אימונים. עם הזמן ניתן להגביר את עצימות האימון ולהיכנס לכושר טוב יותר מבעבר.

בקרה עצמית

כאשר אנו מבינים כי צעדנו רק 100 צעדים ביום, אנחנו מודעים לכך, שאורח החיים שלנו מתנהל באופן לקוי. לכן, מדידה מדויקת של הצעדים תעזור לנו להיות מודעים למצבנו הגופני, להעלות את המוטיבציה לצעוד כמות צעדים גבוהה יותר ולשנות את אורח החיים.

 

לסיכום, ישנם סוגים שונים של מדי צעדים, כמו גם מגוון מותגים. מה נותר? לבחור את מד הצעדים המתאים לכם מכל, להתחיל לצעוד באופן יומיומי ולאמוד את כמות הצעדים שלכם.