האחים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הקימו את עמותת אחינועם בשנת 2018 מתוך מטרה לסייע לטובת צמצום הפערים בחברה הישראלית וכן מתן של הזדמנות שווה לצעירים המתגוררים באזור הפריפריה. כעמותה בעלת השפעה אדירה על החברה כאן בישראל, הצליחו המייסדים לשמור על פרופיל תקשורתי נמוך, אולם לאור ההצלחה הגדולה של התוכניות אותן מקדמת העמותה, הגיע הזמן שגם אתם תכירו את הפעיליות שהפכו אותה לעמותה מוכרת ומוערכת.

ליווי ארוך טווח בעבור נוער בסיכון

תוכנית הדגל של עמותת אחינועם כוללת איתור של בני ובנות נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ונמצאים בסיכון, וזאת מתוך מטרה לספק להם הזדמנות לבצע שינוי כיוון אשר יוביל לבנייה של עתיד טוב יותר. למעשה, רפי אדרעי ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בתוכנית הזו כחלק משמעותי מהיכולת לספק לבני נוער את היכולת לפרוץ קדימה ולהתקדם, וזאת למרות חסמים ואתגרים שמשפיעים על היכולת שלהם להגשים את עצמם ואת הפוטנציאל הטמון בהם. על כן, במסגרת התוכנית מספקת העמותה ליווי מלא המתבצע החל מגיל הנעורים ונמשך עד לגילאים בוגרים יותר, תוך שימת דגש על קידום אישי באמצעות תוכנית אישית בעבור כל משתתף וכן מערך של מתנדבים אשר מסייע לכל אורך הדרך, מתוך הבנה כי מדובר בדרך אפקטיבית לטובת יצירה של שינוי שיגיע לידי ביטוי בפיתוח אישי ומקצועי.

 

 

קידום של בני נוער מהעדה האתיופית – משימה חשובה של עמותת אחינועם

את עמותת אחינועם הקימו האחים אדרעי מתוך מטרה ליצור שינוי, תוך התמקדות בקבוצות באוכלוסייה אשר זקוקות לכך, כמו למשל בני ובנות העדה האתיופית. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בסיפור העלייה של יהודי אתיופיה לישראל כסיפור מעורר השראה, ועל כן בחרו להחזיר בחזרה באמצעות תוכנית מהפכנית שבמסגרתה הם מצטרפים לקבוצה החל מגיל 16 אשר מתמקדת בפיתוח של מיומנות מנהיגות, פיזיות וכן חשיפה ליחידות מובחרות בצבא, כל זאת מתוך מטרה להוביל להגדלת הסיכויים לקבלה ליחידות מבוקשות כמו גם לתפקידי קצונה. מעל ל-95% מהבוגרים הצליחו להשתלב בהצלחה במסגרת הצבאית ואף לקבל את דרגות הקצונה הנחשקות, ועל כן מדובר בתוכנית שבהחלט מקדמת את החברה הישראלית ומספקת הזדמנות שווה לכולם.

קידום חברתי המתבצע באמצעות מערך מתנדבים

מערך המתנדבים של עמותת אחינועם פועל בכל ימות השנה למען יצירה של תוכניות נוספות וקידומן, החל משיפוץ מבנים כמו למשל ספרייה בעיר צפת ועד חלוקה של מחשבים לנערים ונערות הזקוקים למחשב בעקבות מצב כלכלי שאינו מאפשר לבצע רכישה. כעמותה מובילה בתחומה הצליחו המתנדבים והמייסדים להוביל לשינוי ממשי, ועדות לכך ניתן לראות בתגובות המצוינות שאותה מקבלים נציגי העמותה דרך האתר הרשמי אשר מציג גם תוכניות נוספות, כאשר המגמה של המייסדים היא להרחיב את התוכניות לערים נוספות, לאור ההצלחה שמגיעה לידי ביטוי בשטח.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה שמצליחה לחולל שינוי אמיתי בחברה הישראלית, וזאת בזכות עבודה חברתית ענפה שמגיעה לידי ביטוי בערי הפריפריה ומצליחה להוביל לקידום של אוכלוסיות כמו נוער בסיכון, בני נוער מהעדה האתיופית לצד תלמידים ותלמידות המתגוררים בפריפריה וזקוקים לתמיכה. שיתוף הפעולה הפורה של העמותה ביחד עם רשויות הרווחה לצד גורמי החינוך הוא זה שמצליח להוביל ליצירה של מערך בעל פוטנציאל אדיר לחברה הישראלית, ולדור העתיד.