מחקרים שונים מלמדים אותנו כי אחוז ניכר של גברים סובלים ברמה זו או אחרת מתופעות לוואי שונות בזמן הגילוח או אחריו. אחת התופעות הנפוצות היא פריחה או אדמומיות בדרגות חומרה שונות. האדמומיות יכולה להופיע בכל גילוח או לעיתים רחוקות, ובמקרים רבים ניתן לפתור אותה פשוט על ידי מעבר לסכין מתאימה יותר.

רבים מהקוראים של מאמר זה כנראה סובלים מאותה פריחה ורבים מהם פשוט למדו לחיות עם המצב כי הוא נראה להם גזירת גורל שצריך להתרגל אליה. אם הדברים הללו נשמעים לכם מוכרים, המשיכו לקרא, זה אולי המאמר הכי חשוב שתקראו השבוע!

פריחה בפנים – אולי התגלחת בכלי הלא נכון?

רבים מאיתנו משתמשים במכונות גילוח כל חיינו. שכחנו כבר כי ניתן להשתמש בסכיני גילוח, ולסכיני גילוח איכותיים יש יתרונות רבים והם הדבר הראשון שצריך לנסות בשביל למנוע פריחה לאחר גילוח. ייתכן ששינוי בכלי יוכל לסייע, ולו במעט, כדי למנוע את תגובות העור הלא נעימות בזמן הגילוח. באופן כללי, שימוש באביזרי גילוח נוחים ואיכותיים ישמור על העור שלכם בטווח הארוך, ויבטיח גם הארכת חיי המוצר.

התאמה למבנה העור ושיער הפנים

עור הפנים איננו חזק ומתוח כמו שנדמה לנו. מבט מקרוסקופי יגלה לנו שמבנה העור דומה יותר למעין ג'ל מחוספס רך ועדין, השערות שיוצאות מהפנים הן קשיחות במיוחד והזיפים עצמם גדלים לכיוונים שונים. המשיכה של השערה או הזיף לכיוונים שונים מותח את העצבים שליד זקיק השערה וגורם לתגובה שאנחנו מכירים בתור האדמומיות. הכיוון השונה של צמיחת הזיפים יוצר גם משיכות בכיוונים לא אחידים. כאשר הסכין לא מושלם, המשיכות הללו של השערות לכיוונים שונים לא יוצרות חיתוך אחיד לכל השערות. כדאי להשתמש בסכין איכותי ולגלח את הזיפים עם כיוון צמיחת השיער ולא נגדו, כדי להימנע מהמשיכות בזקיקי השיער.

מתגלחים נכון איך להימנע מפריחה לאחר הגילוח

איך כדאי להתגלח נכון?

התחילו בשטיפה ובניקיון יסודיים של העור לפני שמתחילים את הגילוח. כדאי לוודא שהעור רטוב ולח כדי לרכך את הזיפים ואת עור הפנים. השתמשו בסכיני גילוח דקים, איכותיים, שיושבים על מייצבים גמישים ומצופים בחומר דמוי יהלום המונע שחיקה. הקפידו להשתמש בסכין שעליו רצועות לחות מובנות שמסייעות לגילוח חלק. שימוש בסכינים ותכשירי גילוח נכונים יצור חיתוך קל ואחיד יותר של הזיפים וימנע את המשיכות שלהם מתחת לפני העור.

ומה לגבי טיפוח?

כל מי שמתגלח צריך לשמור על שגרת טיפוח, אפילו המינימלית ביותר (כן, כן, גם גברים). שימוש במוצרי טיפוח מתאימים יכול לעשות פלאים לעור. טיפוח העור חשוב מאוד כדי להזין את העור בלחות, לשקם אותו מהגילוח ולשמור עליו רך, נקי ונעים למגע.

סיכום

מעבר לסכין שעומד בקריטריונים שציינו כאן יפתור את הרוב המוחלט של תופעות הפריחה השונות בעת ולאחר הגילוח, לצד שימוש נכון בסכין והקפדה על טיפוח העור. מבחינת עלויות, מדובר בסכינים שהם גם יותר עמידים לשחיקה ולכן יתנו תוצאות טובות יותר לאורך זמן. נסו והיווכחו!