רפואה טבעית: שמירה על הבריאות באמצעות רכיבים מהטבע

זה לא סוד שבשנים האחרונות עולם הרפואה הטבעית הולך וצובר תאוצה, וזאת בשל שימוש ברכיבים מן הטבע בתפריט היומי שלנו. כיצד הרכיבים הטבעיים משפיעים על בריאותנו? על כך ועוד – במאמר הבא.

רפואה טבעית: להעניק לגוף את האנרגיה הטובה ביותר בעבורו

מחקרים מצאו כי למזון מעובד יש השפעות משמעותיות על בריאותנו, בעיקר בעבור מי אשר סובל ממחלות רקע. למעשה, בעולם תעשייתי אשר מבוסס על חומרי גלם מעובדים ותעשייתיים אנו יכולים להבחין בזינוק במספר התחלואה, בעיקר בשל תזונה לא נכונה אשר גורמת גם להשמנה אך גם לבעיות בריאותיות משמעותית. בדיוק משום כך ניתן לראות כיצד עולם הרפואה הטבעי נכנס באופן משמעותי לתפריט של רבים מאיתנו, מתוך חזרה למקורות והבנה כי באמצעות רכיבים מן הטבע ניתן לשפר את הבריאות ואף לחזק את המערכת החיסונית. כתוצאה מהמודעות, ניתן לראות כיצד המכירות של אותם מוצרים זינקו בעשרות אחוזים. כך לדוגמה,  homeotreat שנוסדה ב-1997 משווקות תרופות טבעיות אשר נמצאו בשורה של מחקרים כיעילות בעבור מגוון מצבים בריאותיים, ולכן היא נחשבת לאחת החברות הבולטות בענף.

רפואה טבעית - איך לשמור על בריאות הגוף באמצעות רכיבים מן הטבע

כיצד רפואה טבעית יכולה לשמור על הבריאות?

לצערנו, בשל קצב החיים המהיר וכן הלחץ אשר מופעל ניתן לראות כיצד מערכות בריאות הציבור על סף קריסה, בשל מגוון רחב של מחלות בריאותיות אשר משפיעות גם על אנשים צעירים. עולם הרפואה הטבעי מהווה בשורה של ממש, וזאת בשל העובדה כי באמצעות רכיבים מן הטבע ניתן לקבל טיפול תומך אשר איננו מחליף את התרופות הקונבנציונליות. עם זאת, מחקרים אשר נעשו בתחום מצאו כי לרכיבים טבעיים כמו כורכום לדוגמה יש השפעה אדירה על הגוף, כמו גם חומצות אמינו אשר מחזקות את מערכת החיסון, תורמות להגברת האנרגיה וכן מסייעות לצורך מלחמה בחיידקים ודלקות. למעשה, מדובר בתחום אשר נחקר מזה עשרות שנים, בשל העובדה כי ישנם חלקים רבים בעולם אשר משתמשים בתרופות טבעיות להורדת חום, נפיחות או דלקות. במזרח לדוגמה נהוג להשתמש במגוון רחב של מוצרים טבעיים אשר עשירים במינרלים כמו גם וויטמינים ולכן ניתן לראות כי גם בעולם המערבי מתחיל לאמץ את הרפואה הטבעית בעבור טיפול במגוון בעיות בריאותיות.

מה חשוב לדעת אודות תרופות טבעיות?

חשוב לציין כי התרופות הטבעיות אינן מחליפות את הטיפול הקונבנציונלי. משום כך, מומלץ לשלב בין שני העולמות לצורך יצירת איזון, כל זאת בפיקוח של רופא ועם שימת דגש על בדיקות דם אשר באמצעותן ניתן לבחון את ההשפעה של התרופות. נוסף לכך, עולם הרפואה הטבעי מציג גם שורה ארוכה של טיפולים משלמים אשר באמצעותם ניתן בהחלט לראות שיפור באיכות החיים, הבריאות והחיוניות של כל אחד מאיתנו – בכל מצב ובכל רקע.

נגישות