גברים ונשים אשר מתאמנים באופן מקצועי או חובבני חשופים יותר לפציעות. באמצעות תוספי תזונה ניתן לספק לגוף יכולת טובה יותר להתאושש מפציעה ואף להימנע מפציעות חמורות. במדריך זה נציג בפניכם 7 תוספי תזונה מצוינים שכל מתאמן פשוט חייב להכיר.

שימוש בתוספי תזונה: דרך מצוינת לצורך שיקום ומניעת פציעות

בשנים האחרונות יותר ויותר מתאמנים משלבים בתפריט שלהם תוספי תזונה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי באמצעות תוספי תזונה ניתן למנוע פציעות ואף לעודד את תהליך ההחלמה של הגוף, וזאת בשל המינרלים, הוויטמינים וכן חומציות האמינו אשר מצויות בתוספי התזונה. בכדי לעשות סדר, להלן 7 תוספי תזונה שכל מתאמן חייב להכיר:

קולגן

עם תוסף תזונה קולגן פלוס ניתן לקבל יתרונות בריאותיים ראשונים במעלה, וזאת בשל העובדה כי התוסף מאפשר לעודד את ייצור הקולגן בגוף, וכתוצאה מכך לשפר באופן ממשי את שחיקת הסחוס, שיקום לאחר דלקות וכן את היחלשות העצם. רכשו קולגן למניעת פציעות ותוכלו לנצל את היתרונות הבריאותיים הרבים שיש לקולגן להציע כדי להימנע מפציעות.

אבקת חלבון

אבקת חלבון מאפשרת לספורטאים לנצל בצורה מיטבית את הזמן שלאחר האימון, לצורך בניית שריר. מדובר באבקה אשר יכולת הספיגה שלה בגוף היא מהירה, וכתוצאה מכך מאפשרת לגוף של ספורטאים לספוג חומצות אמינו אשר הן קריטיות לאחר ביצוע של אימון אינטנסיבי.

7 תוספי תזונה שכל מתאמן חייב להכיר

מגנזיום

מינרל אשר נחשב לחשוב מאוד בעבור ספורטאים אשר סובלים מהתכווצות שרירים. באמצעות נטילה של מגנזיום ניתן להימנע מהתכווצות שרירים בזמן האימון אשר בהמשך עשוי לגרום לפציעה. את המגנזיום יש ליטול לפני השינה בלבד, ולהקפיד לקחת כדור אחד בלבד מדי יום.

אומגה 3

אחד מתוספי התזונה הנפוצים ביותר בעבור ספורטאים, ולא בכדי. אומגה 3 הוא תוסף תזונה עשיר בתכונות אנטי דלקתיות אשר מאפשרות התאוששות מהירה יותר לאחר האימון, ובהתאם לכך הימנעות מפציעות. נוסף לכך, הוא נמצא כתוסף תזונה מצוין בעבור שיפור הכוח והביצועים, ועל כן הוא מומלץ בעבור ספורטאים כמו גם הציבור הרחב.

ויטמין B

תוסף תזונה אשר מאפשר לחזק את השרירים וכן לשקם אותם לאחר פציעה. נוסף לכך, מחקרים מצאו כי התוסף מסייע מאוד לשיפור מצב הרוח, ועל כן הוא נחשב לאחד מתוספי התזונה המובילים בעבור ספורטאים אשר מעוניינים להימנע מפציעות.

גלוטמין

מסייע לשמור על מסת השריר, ושיפור מערכת החיסון של הגוף. למעשה, מדובר בחומצת אמינו אשר נמצאת בשימוש נרחב בעיקר אצל ספורטאים אולימפים, ובשנים האחרונות גם אצל מתאמנים חובבים.

ויטמין D

מסייע להעלות את נפח סיב השריר, בעיקר לאחר מאמץ גופני. ספורטאים אשר להם מחסור בויטמין D (כמו שחיינים בבריכה מקורה) עלולים לסבול משורה של בעיות בריאותיות בשל המחסור, ולכן באמצעות ויטמין D ניתן בהחלט לשקם את המערכת החיסונית ובכך למנוע פציעות כמו גם דלקות.