אימונים גופניים הם בין האלמנטים החשובים ביותר לשמירה על אורח חיים בריא, אך לצד כלל אפשרויות האימון השונות, יש שמעדיפים להימנע מאימונים בחדרי הכושר או במכוני הסטודיו השונים, ובוחרים באפשרות אחרת: האימון הביתי. יש לא מעט דרכים להתאמן בבית, וליצור לעצמנו סביבת אימון אידיאלית ונוחה, בין היתר באמצעות שימוש בעזרי ספורט ובציוד מתאים. אז איך להתאמן בבית עם ציוד מינימלי? כל התשובות בכתבה הבאה.

אימון ביתי

להצטייד מבעוד מועד

על מנת לבצע אימון מעשיר, הכולל תרגילים מסוגים שונים, חשוב להצטייד מבעוד מועד. ציוד כושר הוא אלמנט חיוני בעבור האימונים הביתיים שלכם, משום שכך תוכלו לייעל את האימון ולעבוד על כל שרירי הגוף. אין צורך לרכוש שלל רב, אלא ניתן להיעזר בציוד מינימלי לטובת האימונים כשבין היתר מומלץ לרכוש:

משקולות יד

באמצעות המשקולות ניתן לבצע מגוון רחב של תרגילים, החל מחיזוק שרירי הכתפיים והגב ועד לחיזוק הזרועות. מומלץ לרכוש משקולות במשקל ריאלי, למשל 5 קילוגרם. למתחילים בתחום, כדאי להתחיל עם משקולות של 3 ק"ג.

מזרן דק לאימוני רצפה

בין אם תרצו לבצע תרגילים לחיטוב הבטן, לחיזוק שרירי הגב או אפילו אימון רגליים, הרי שמזרן אימונים איכותי יעניק לכם תמיכה ויהווה בסיס נהדר לביצוע התרגילים.

חבל קפיצה

חבל הקפיצה נהדר לאימונים אירוביים, נסו להיזכר בימי הילדות בהם הכרנו שלל טכניקות לקפיצות ייחודיות, ושחזרו את התרגילים הללו. כמו כן, באמצעות שני חבלים, תוכלו לבצע אימון חבלים ידני (בשיטת Battling ropes) שמטרתו לחזק את הזרועות.

אימונים ביתיים יאפשרו לכם למצוא את האימון האידיאלי ביותר, זה שיאזן בין המחויבות לעבודה ולמשפחה ובין הרצון לשמור על אורח חיים בריא ועל גוף חטוב. אימונים ביתיים אינם תלויים בשעות פתיחה, כך שתוכלו לבצע את האימון בימים שנוחים לכם ובשעות שמתאימות לכם.

להיעזר באלמנטים שיש בבית

כדי להתאמן באופן המיטבי, ומבלי להצטייד בכמות גדולה של ציוד, חשוב לאתר את האלמנטים הביתיים עמם ניתן להתאמן ביעילות. למשל כיסאות פינת האוכל יכולים להוות עמדת אימונים מצוינת, כמו גם בקבוקי שתייה שיכולים בקלות להפוך למשקולות שניתן להצמיד לקרסוליים.

נסו להבין אילו אלמנטים ביתיים יכולים לסייע לכם להתאמן, וחפשו ברחבי הרשת מדריכים וסרטונים שמלמדים כיצד לבצע אימון ביתי יעיל באמצעותם.

לבנות תכנית אימונים

רכשתם את הציוד המינימלי שמתאים לכם? הבנתם אילו אלמנטים ביתיים יכולים לסייע לכם במהלך האימון? נהדר. כעת, עליכם לבנות תכנית אימונים שתתאים לצרכים שלכם, ותתכתב עם רמת הכושר הגופני שלכם. מומלץ להתייעץ עם מאמן כושר מקצועי, שיוכל לייעץ לכם בנושא ולבנות בעבורכם את תכנית האימונית האידיאלית ביותר. אך לפני שתתחילו לבנות את התכנית, חשבו מהם האזורים שתרצו לחטב, וכמה פעמים בשבוע תוכלו להקדיש לאימונים (וכמה זמן יימשך כל אימון), רק לאחר מכן תוכלו לבנות תכנית אימונית יעילה המותאמת לכם באופן אישי.

 

אימונים ביתיים יכולים להיות מועילים ואפקטיביים במיוחד. רכשו את ציוד הכושר החיוני, נסו לאתר אלמנטים ביתיים שיכולים לסייע לתהליך האימונים ובנו תכנית אימונית ריאלית וברת יישום. בהצלחה!