שינה בריאה

בשביל שינה בריאה לא צריך להרחיק עד לבית מלון. כל אחד יכול להקים בבית מרחב שינה נעים ואסתטי, במספר צעדים קטנים ופשוטים. מהם? להלן הפרטים.

לא מצליחים להירדם כמו שצריך? הכול מתחיל ונגמר בסביבת השינה שלכם

מתי בפעם האחרונה הסתכלתם על חדר השינה שלכם? סביר להניח כי כמו כולנו, אתם מבצעים את הפעולות הבסיסיות ביותר – החלפת מצעים ואחת לתקופה (לרוב כאשר מרגישים כאבים חזקים) מבצעים החלפה של מזרן או כריות, לרוב דרך המלצות של חברים. למרות שמדובר בצעדים נכונים, חשוב להבין כי שינה בריאה ועמוקה היא חלק מהותי מהבריאות ולא רק אלמנט אסתטי. לא משנה כמה תשקיעו, בסופו דבר מה שיקבע האם סביבת השינה שלכם תהיה טובה ונעימה מתחיל ונגמר באיכות חומרי הגלם. על מנת שתוכלו לשדרג את חדר השינה ובהתאם לכך גם את איכותה שינה, בחרנו להציג את הצ'ק ליסט המלא לטובת יצירה של חדר שינה מפנק, איכותי ובריאותי:

הוספת שכבת טופר

במקום להוציא אלפי שקלים בעבור מזרן חדש, ניתן במקום להשתמש בטופר לנוחות מלאה. מדובר בשכבת נוחות אשר עוטפת את הגוף ובהתאם לכך מסייעת בוויסות של החום, מה שמקנה אוטומטית תחושה נעימה. מדובר בחומר גלם איכותי אותו ניתן לרכוש בעלות כספית אטרקטיבית, ובכך בצעד אחד פשוט לשדרג את חווית השינה.

החלפת מזרן

במידה והמזרן שלכם מעל ל 15 שנים, זה הזמן להחליף אותו. רצוי לבצע סקר שוק מקיף לפני כמו גם לבחון מספר סוגים של מזרנים, כל זאת מתוך מטרה לקבל תמיכה מלאה לגב ולאזור הכתפיים. בתהליך הרכישה הקפידו לבחון האם החברה ממנה אתם רוכשים את המזרן מספקת

רכישת מצעים איכותיים

המצעים הם חלק בלתי נפרד מאיכות השינה, וכמובן מהבריאות שלכם. למעשה, ההמלצה הגורפת מצד רופאי עור היא להשתמש במצעים מבדים נושמים כמו כותנה 100% או משי. מדובר בחומרי גלם אשר מנדפים את הזיעה כמו גם מפחיתים את הסיכוי להופעה של אלרגיות, בשל היותם מנדפי זיעה כמו גם מונעים הצטברות של קרדית האבק במזרן אשר מזיקה מאוד לבריאות. אולם, לא מספיק להחליף מצעים אלא לבצע החלפה באופן קבוע – ואת הציפות להחליף בכל שלושה ימים.

אוורר חדר השינה

חדר שינה חנוק עלול להוביל לתחושה של מחנק שמשפיע מאוד על היכולת להירדם. בהתאם לכך, רצוי לפני שאתם נכנסים למיטה לאוורר את החדר ולפתוח חלונות. אם יש וילונות, הקפידו לנקות אותם היטב אחת לחודש. טעות בסיסית שרבים מבצעים היא לפתוח חלונות ולסדר באופן מידי את המיטה. עדיף להשאיר את המיטה מאווררת, לנער היטב את השמיכה ואת הכריות ורק לאחר מכן לסדר את המיטה.

כריות אורטופדיות

בשנים האחרונות פותחו כריות ייחודיות ואורטופדיות המעניקות תמיכה מלאה לצוואר ולכתפיים. לכרית שלנו יש חשיבות עצומה מבחינה בריאותית וזאת לאור העובדה כי סוג המילוי של הכרית משפיע על איכות השינה, כמו גם על אורך החיים של הכרית. עדיף לבחור בכרית לטקס מאחר ומדובר בכרית אנטומית שמתאימה את עצמה למבנה הצוואר והראש כמו גם כזו שהמילוי שלה דוחה את קרדית האבק מאחר ומדובר בחומר טבעי. רצוי להשקיע בכריות טובות, מאשר לבצע רכישה של כרית שתגרום יותר נזק מתועלת.

החשכת החדר

טעות שרבים מבצעים (ולעיתים באופן בלתי מודע) היא להיכנס למיטה עם מכשיר הפלאפון או טאבלט. האור הלבן משפיע מאוד על היכולת להירדם ולכן עדיף להחשיך את החדר באופן מלא, ולהניח את מכשיר הסלולר הרחק מהישג יד.

 

לסיכום, בעידן המודרני והעמוס רבים מתקשים להירדם ובהתאם לכך חשים עייפות וחוסר ריכוז במהלך היום. דרך מספר צעדים פשוטים אותם הצגנו לכם תוכלו לוודא כי אתם מייצרים לעצמכם סביבת שינה נעימה ומרגיעה, ובכך לזכות באיכות חיים משופרת – במינימום מאמץ.