שיער בריא הוא דבר נפלא אשר מגדיר במידה רבה את הפנים, כאשר בכל תרבות ישנו מראה אחר של שיער, אם ארוך ואם קצר ואם בשילוב של קעקועים וגילוחים. זה כיף שיש שיער שאיתו אפשר להראות מי אנחנו ומהיכן אנחנו באים, וכשאר השיער הופך להיות במצב דליל, יש הרבה מאוד אנשים שמחפשים אחר הדרך הכי יעילה להשיב את המראה של השיער הראשוני. מעטים מבינים עד כמה האוכל שאותו אנחנו צורכים הוא כזה שישפיע על מצב השיער ועד כמה שהוא יהיה בריא, וכאן כדאי להכיר את כל אותם מוצרי מזון שאיתם ניתן להרכיב מאכלים מנחים שלהם יש את הכוח הזה לקדם' מצב של קרקפת עם הרבה מאוד שיער שופע ובריא.

מאכלים עם ביוטין

שומעים הרבה מאוד על ביוטין בהקשר של צמיחת שיער, ויש אפילו כל מיני כדורים שנמצאים למכירה ומכילים ריכוז גבוהה של ביוטין שאמור לשפר את מצב השיער על ראש שנעשה דליל. את הביוטין ניתן להכניס אל הגוף גם בצורה של צריכה של אוכל באופן יומיומי. איזה סוג של מאכלים כוללים את אותו רכיב שמעודד ראש מלא מחלפות שיער בריא? מוצרי מזון כמו שקדים, ביצים, דג סלמון, בטטות, כבד בקר ואפילו ברכיבים של צלעות חזיר לאוכלי אוכל לא כשר. כל אחד מאלה ניתן לשלב בכל אחד מן ימות השבוע לסירוגין, וליהנות משפע בריא של ביוטין. מידע מפורט לגבי הקשר שבין אוכל ושיער בריא קיים באתרים כמו מגזין  balding.

שיער בריא

מאכלים עם אבץ וסלניום

כאן יש לשים לב כי לא צורכים משני המרכיבים הללו יתר על המידה, כי אז ניתן לעודד אפקט הפוך ולעצור את צמיחת השיער שלו כה מצפים. ההמלצה היא לאכול את הרכיבים הללו מתוך מוצרי המזון שבהם הם מסתתרים, כך לבטח לא מגזימים. אז, עם מה אפשר לפנק את הגוף כדי לצרוך את אותם רכיבים חשובים באופן כללי, ולא רק לשיער כל הראש? בבשר אדום, במוצרי סויה, בחלמון של הביצה, וכן בשקדים. רוב אלה קיימים בין כה וכה בתפריט, רק צריכים לוודא כי הם נאכלים בצורה שגם מעשירה את האוכל וגם את הגוף בכל אבות המזון שאותם הוא צריך.

מנטרלים את רמת החומציות בגוף- מכינים שייקים

רוב האוכל שאנו צורכים בעידן המודרני הוא כזה אשר מביא אל רמה די גבוהה של חומציות בגוף האדם. הרמה הגבוהה יתר על המידה של החומציות היא כזו שאר אינה מסייעת למצב בריא של שיער מלא על הקרקפת שלנו, ואם אנחנו מעוניינים כי המצב של השיער על הראש יישאר עתיר שיערות יש לבצע שינוי של אורח החיים ולצרוך כמה שפחות אוכל חומצי וכמה שיותר אוכל בריא. מה זה כולל? הכנה של שייקים בריאים שבהם משלבים פירות וירקות בצורה שאינה מגיעה אל כמות חריגה של אלה, ורק מספקת לגוף את האיזון שאותו הוא צריך מכל אותם המרכיבים.