ברגע שתתחילו לשלב עלים ירוקים בתזונה שלכם, תוכלו להעניק לגוף יתרונות בריאותיים רבים. מהם? במדריך זה נציג לכם הצצה אודות היתרונות הבריאותיים אשר גלומים באכילה או שתייה של עלים ירוקים, מכל הסוגים.

עלים ירוקים: אנרגיה מהטבע

עלים ירוקים הם בעלי סגולות בריאותיות , על אף הרתיעה מהשימוש בהם. כאשר אנו מתייחסים לקבוצה של עלים ירוקים, חשוב להכיר את המומלצים ביותר: ספירולינה, אצות, עשב חיטה ונבטים. עלים ירוקים מכילים נוגדי חמצון רבים, מעודדים את פעילות המערכת החיסונית כמו גם עשירים במינרלים ומגנזיום. בנוסף, מחקרים מצאו כי עלים ירוקים מסייעים לתפקוד מערכת העיכול, ולכן הם אידיאלים בעבור עיכול של מזונות ובכך מניעה של עצירות, בחילות או תופעות בריאותיות אשר נלוות לתהליך העיכול. כתוצאה מהעלייה במודעות הציבורית, ניתן לראות כיצד יותר ויותר אנשים מעוניינים לשלב את העלים הירוקים בתפריט, וכיום זה קל יותר מאי פעם. אז מהם היתרונות הבריאותיים של כל עלה? להלן הצצה לעתיד

ספירולינה

בעבור רבים, ספרולינה נחשבת ל"אצת הפלא", ולא בכדי. שימוש בתוספי ספירולינה מומלצים הן ע"י רופאים והן ע"י תזונאים, מתוך הבנה כי מדובר באצה אשר היא עשירה בחלבונים, חומצות ומינרלים. משום כך, נחשבת ספירולינה למזון על, ולכן גם בסוכנות החלל נאס"א משתמשים בספור ילינה בעבור התזונה של אסטרונאוטים בחלל. מחקרים מצאו כי ספירולינה יכולה לסייע באופן ממשי לירידה במשקל, כמו גם מעניקה אנרגיה לצורך שיפור הישגים ספורטיביים או יצירת אורח חיים בריא. משום כך, מדובר בתוסף בריאותי מצוין ומומלץ במיוחד.

יתרונות בריאותיים שיש באכילת עלים ירוקים

עשב חיטה

את עשב החיטה טוחנים באמצעות מסחטה ייחודית אשר מאפשרת למצות את העשב ובכך לספק לגוף נוגדי חמצון מצוינים. באמצעות עשב חיטה ניתן לשפר את עור הפנים, לחזק את המערכת החיסונית ואף להקל על מצבים כמו תסמונת המעי הרגיז, בשל נוגדי החמצון והמינרלים הרבים אשר מצויים בעשב חיטה. על אף טעמו העז, הוא משתלב נהדר בכל שייק ירוק ולכן מומלץ לבצע של קפסולה או אבקה של עשב חיטה, דרך חנות מקצועית אשר מתמחה בייצור ושיווק של עשב חיטה.

חסה רומית

חסה רומית נחשבת למקור מצוין בעבור אומגה 3, וזאת בשל העובדה כי היא מכילה פי 4 יותר ברזל מאשר חזה רגילה. מדובר בחסה אשר עשירה מאוד גם בנוגדי חמצון, והיא בעלת סגולות בריאותית חשובות אשר יעניקו לכם תחושה של אנרגיה מחודשת וגם לא מעט מינרלים. את החסה ניתן לשלב הן באמצעות שייק ירוק או באמצעות סלט עשיר בחסות רומיות.

בוק צ'וי

הכרוב הסיני מפורסם בזכות היותו עשיר בסידן, כמו גם מינרלים אשר מצוינים בעבור מניעת מחלות לב כמו גם דלקות. טעמו מתקתק יותר, ולכן הוא מומלץ לשייקים ירוקים ובריאים.