אתם לא ממהרים לרכוש מוצרים מתועשים לפני שאתם עוברים על המרכיבים? אתם מקפידים לשלב פעילות גופנית במהלך היום? אתם לא ממהרים לקחת תרופות ללא התייעצות רופא, ואתם מוודאים שיש ברקע ביטוח בריאות מקיף? נראה שאתם לא מאלו שתעלו על האופנוע מבלי לדעת שקיים ברקע ביטוח מתאים. אז נכון שאופנוע זה מהיר, נוח ויחסית זול וחסכוני, אך הסטטיסטיקה מלמדת שנהגי אופנועים מעורבים יותר בתאונות דרכים וקלים יותר לגנבה. אז איזה ביטוח ניתן לעשות ואיזה ביטוח נכון נקודתית עבורכם? יצאנו לבדוק!

סקירה מקיפה

אתם בטח מכירים את התפיסה שאומרת שאם אנחנו רגועים אנחנו יותר בריאים? ובכן יש לקחת בחשבון שביטוח מתאים עבור האופנוע בהחלט תורם לתחושת הביטחון. מהו אם כן הביטוח הנכון ביותר נקודתית עבורכם? מוזמנים לקבל סקירה מקיפה אודות סוגי הביטוחים השונים, כך שבעוד פחות מדקה גם אתם תתחילו להבין איזה ביטוח הכי נכון נקודתית עבורכם. מוזמנים להיעזר בסוכנות לביטוח מבית אודי דגן. פשוט נכנסים לאתר, ממלאים מספר פרטים אישיים ומקבלים הצעות אידיאליות, הן מבחינת מחיר והן מבחינת אמינות והיקף ביטוחי.

נקודת מוצא – ביטוח חובה

אין זה סוד שביטוח חובה עבור ציבור האופנוענים יותר יקר, אך גם אין זה נתון חסר היגיון. אופנוענים יותר מעורבים בתאונות, ואף בתאונות יותר קשות. מהם אם כן האפשרויות שלכם מטעם ביטוח חובה? ובכן באופן כלל נסביר שביטוח חובה מכסה כל מה שנוגע לתהליך רפואי. כולל שיקום, אובדן כושר עבודה וכמובן אשפוז, משמע מטרת הביטוח היא לשקם חיים של נפגעי תאונת דרכים. בין אם מדובר בנהג, ברוכב אחר, או בהולך רגל.

 

 

ביטוח חובה עם וללא השתתפות עצמית

רבים טועים לחשוב שבכול הנוגע לביטוח חובה אין הרבה מקום למשחק. פה המקום לציין שאין זה מדויק. משנת 2009 יש שני סוגי ביטוחי חובה – ביטוח חובה עם וללא השתתפות עצמית. בביטוח שכולל השתתפות עצמית קיים מרכיב פיצוי בגין אובדן השתכרות (כולל כושר השתכרות עתידי), וקיים מרכיב הוצאות רפואיות (כולל הוצאות שיקום). מה בכול הנוגע לפיצוי בגין סבל וכאב? ובכן כאן ניתן להפחית את דמי ההשתתפות העצמית. עוד ראוי לציין שאם מבקשים להוזיל את העלות הראשונית, ניתן לוותר מראש על אובדן 7 ימי עבודה ואף ניתן לוותר על פיצויים של עד 25,000 ש"ח. שווה? ובכן עד כמה שההנחה בעלות הכללית של הביטוח (בגין השתתפות עצמית) נשמעת מפתה, בפועל ברגע האמת אין זה כלכלי, פשוט כי רוב התאונות נחשבות קלות.

 ביטוח צד ג'

חוששים שמא תפגעו עם האופנוע שלכם ברכב או בציוד של אדם אחר? בהחלט מדובר בחשש סביר, במיוחד אם מדובר באופנוע כביש ולא באופנוע שטח. מכאן שמרגיע לדעת שיש ברקע ביטוח שמכסה כל תאונה מסוג שכזה.

ביטוח מקיף

בכול הנוגע לביטוח מקיף, כאן שוב יש משחק מבחינת אפשרויות. ניתן למצוא ביטוח מקיף מצומצם ומלא. מהן המשמעויות? ובכן ביטוח מקיף מצומצם כולל גם ביטוח צד ג', וגם רשימה ארוכה של נזקים שעשויים להיגרם לאופנוע. זה כולל גניבה, שריפה וכדומה. מנגד, ביטוח מקיף מלא כולל כל זאת, ובנוסף גם נזק שנגרם מגללכם, נתון שאינו נכלל בביטוח מקיף מצומצם. מה אם כן נכון עבורכם? ובכן ביטוח צד ג' בהחלט חשוב, אך תלוי כמה נמצאים על הכביש. מה מבחינת ביטוח מקיף? מאוד תלוי מהו הערך של האופנוע.