בעלי עסקים: גם אתם יכולים לשמור על איכות הסביבה

איכות הסביבה ועסקים

עסק הוא באופן טבעי למדי גוף יצרני, ומעבר לצורך שלו בייצור רווחים והכנסות, הוא מייצר גם לא מעט תוצרים נלווים שחלק מהם לא מיטיבים בלשון המעטה עם כדור הארץ והסביבה שלנו. בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שצוברת תאוצה, ששמה את איכות הסביבה בקדמת הבמה ונראה שיותר ויותר אנשים פרטיים וכן עסקים וחברות מחפשים איך לשמור על הפלנטה שלנו. אם גם אתם מנהלים עסקים בישראל ומבינים את החשיבות הגדולה שבשמירה על איכות הסביבה, דעו שזה משהו שבהחלט אפשר לעשות גם בעסק ואנחנו רוצים לחלוק אתכם כמה דרכים ממש פשוטות ונוחות לעשות זאת.

חשבונית ירוקה

אחד הדברים המשותפים לכל העסקים, הוא הצורך בהוצאת מסמכים שונים. החל מחשבוניות לפני התשלום של הלקוחות, דרך הקבלות שיש להנפיק לאחר מכן וכלה במסמכים אחרים כמו הצעות מחיר, כל עסק מנפיק מדי שנה אלפי מסמכים, וכאשר זה נעשה בשיטה הישנה של קבלות נייר, מדובר בבזבוז אדיר של עצים ובתרומה ישירה להתחממות הגלובלית. באתר icount, ניתן להנפיק בקלות את כל המסמכים הללו באופן דיגיטלי, לשמור אותם בצורה מסודרת ואפילו לשלוח אותם בקלות לכל מי שצריך. באופן הזה, לא רק שאתם שומרים על איכות הסביבה, אלא שאתם גם מקלים הרבה יותר על החיים שלכם ועל הניהול של העסק.

כלים רב פעמיים/כלי במבוק במטבח

כמעט כל עסק שמחזיק משרד ומעסיק עובדים, מתחזק גם מטבח שמאפשר לעובדים להכין אוכל בשעות הצהריים ובמהלך כל שעות. המטבחים הללו כוללים לרוב סטים מתחדשים של כלים חד פעמיים עשויי פלסטיק, שהוא כידוע אחד ממקורות הזיהום הגדולים ביותר בעולם כיום. על מנת להימנע מהזיהום המיותר לחלוטין הזה, שווה לעשות החלטה שלא להשתמש יותר בכלי פלסטיק בכלל. במקום זה, אפשר לרכוש כלים רב פעמיים ולהרגיל את העובדים לשטוף אותם בסיום הארוחה. לחלופין, ניתן לעבור לכלים חד פעמיים עשויים מבמבוק שהם אומנם מעט יקרים יותר, אבל הרבה יותר אקולוגיים וידידותיים לסביבה.

הגיע הזמן להתחיל למחזר

עדיין לא מפרידים אשפה במקום העבודה? זה הזמן להתחיל להוביל את מהפכת המחזור בעסק שלכם (ויש הרבה דרכים לעשות את זה, ולמעשה המהפכה באה לידי ביטוי בכמה דרכים כמו תמריץ כספי לממחזרים). את הניירות המצטברים בכל עסק שימו במיכל ייעודי, הפרידו בין סוגי הפסולת במטבח ודאגו לפנות כל סוג פסולת למקום הנכון. נכון, יש סיכוי לא רע שהתהליך לא יהיה פשוט בהתחלה ויכול להיות אפילו שחלק מהעובדים לא יבינו את החשיבות שבדבר. עם זאת, כמו כל נוהל אחר בעבודה, עם הזמן אפשר להסתגל לכך ויש לכך חשיבות ערכית גבוהה מאד כמובן.

סבסוד רכבים חשמליים

הנה רעיון שגם יתרום לאיכות הסביבה וגם יכול לחסוך לכם לא מעט כסף מדי שנה. אם העובדים שלכם מגיעים מדי יום עם הרכב הפרטי שלהם לעבודה, הם תורמים רבות לזיהום האוויר שהוא אחת מהבעיות האקולוגיות הכי גדולות של ימינו. אם תתנו להם מענקים לרכישת כלי רכב חשמליים כמו קורקינטים או אופניים חשמליים, אתם עוזרים לטפל בבעיה וגם יכולים לחסוך לעצמכם לא מעט הוצאות של דמי נסיעות שאתם צריכים לשלם. שווה מאד לבדוק עם משרד האנרגיה הוא מקדם תוכניות כאלו ולהיעזר בו בעניין הזה.

קודם כל המודעות

אז הנה כמה צעדים פרקטיים שתוכלו ליישם כבר ממחר בבוקר, אבל לפני הכל חשוב מאד להפנים את החשיבות של הדבר ולהנחיל אותה לעובדים. אם כל אחד מאיתנו בעלי העסקים ייקח על עצמו צעד אחד כזה, נוכל בהחלט לצעוד אל עבר עתיד נקי ואקולוגי יותר.

נגישות